Uprchlická krize nám otupila přirozené obranné instinkty, tvrdí Ivo Strejček, člen správné rady Institutu Václava Klause. Ivo Strejček komentuje současnou situaci v Evropě, kterou zapříčinila Evropská unie, její jednotlivé státy a jejich politici. Evropská unie podle člena správní rady vytvořila integrační systém, který nemá blízký vztah k určitým zemím Evropské unie, které tak způsobují oslabuje vůli zemí k ochraně jejich země a samotných hranic.

Multikulturalismus nám otupil obranné instinkty spolu s vlastními hodnotami

Strejček současnou situaci v Evropě komentuje tak, že bruselští politici tak dlouho útočili na národní státy, až zde v Evropské unii vznikla situace, která je nadále nekontrolovatelná. Brusel tak brání zemím v unii projevovat vlastenecký cit, který může v blízké budoucnosti vyvolat bouřku, jejíž následky mohou být naprosto katastrofální.

Ivo Strejček: Uprchlická krize nám otupila obranné instinkty, za současnou situaci můžeme děkovat EU

Ivan Strejček se domnívá, že multikulturalismus a státní garantující blahobyt byl úrodnou půdou pro gradující zástupy žadatelů o azyl, kteří v současné době masivně migrují z blízkého východu a severní Afriky do zemí v Evropské unii. Většina zemí jako je například Německo nebo Švédsko už svoji kapacitou pro uprchlíky nestačí a díky tomuto faktu začínají v zemích panovat obavy o dalších milionech, které mají v tomto roce zavítat do Evropy.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: Nicolas Economou / Shutterstock.com