Nebude to válka, politika nebo chudoba, která nakonec zničí lidstvo. Americký astronom Seth Shostak došel k přesvědčeni, že XXI století bude posledním pro lidstvo v podobě, jak ho známe. Podle něj brzy „staré lidstvo“ nahradí nový druh – „děti cizinců.“ Homo sapiens čekají velké změny, tvrdí vědec.

Homo sapiens čekají v dalším století velké změny

Vědec věří, že úspěchy v oblasti genetických změn člověka a vývoj umělé inteligence povede k tomu, že se zástupci nového typu inteligentních bytostí stanou dominantními ve světě do roku 2100, píše Daily Mail. Nemusí se, jak uvedl, nutně jednat o katastrofu, nýbrž i o pozitivní vývoj. Přesto Shostakovy předpovědi vyvolávají minimálně tísnivý dojem.

Shostak je přesvědčen, že do této doby se vědcům podaří pochopit biologii na molekulární úrovni, a budou schopni léčit všechny nemoci, což odstartuje „éru designu dětí“. V důsledku toho, dochází k závěru, spatří svět nové pokolení potomků, které se bude lišit od současných lidí. Kromě nově geneticky vymodelovaných děti a kolonizace vesmíru, lidstvo změní globální umělou inteligenci, která lidem umožní převést většinu práce na stroje,uvedl Shostak.

Každý očekává, že naši potomci budou osídlovat kolonie na Měsíci nebo na Marsu

Je přesvědčen, že lidé začnou dobývat minerály na přilehlých planet a postupně je kolonizovat, zároveň tak řešit problematiku přemnožení Země. Podle Shostaka bude nejprve obydlena orbita Země. „Každý očekává, že naši potomci budou osídlovat kolonie na Měsíci nebo na Marsu, ale lepší je začít s osvojením prostoru v blízkosti Země – stavět obrovská oběžná stanoviště kde lze žít bez skafandrů,“ říká Shostak. Poznamenal, že můžete připravit neomezené množství lidí na život ve stavu beztíže s pomocí biotechnologií.

Podle předpovědí Shostaka, ke konci XXI. století nový druh inteligence nahradí Homo sapiens, kteří existovali posledních 50 tisíc let. Tvrdí, že rozvoj genetického inženýrství a umělé inteligence ve svém důsledku změní lidstvo  a  zastíní problémy v politice, války nebo ekonomiku. Podle vědce jsou jeho prognózy nevyhnutelné a za tisíc let nebudou mít „lidé-cizinci“ nic společného s dnešním lidstvem.

Zdroj: Prvnizpravy

RSS Protext – kultura

  • Ministr Lipavský uvedl do funkce novou generální ředitelku Českých center
    Praha 1. prosince 2023 (PROTEXT) - Generální ředitelkou Českých center se stává Jitka Pánek Jurková. Do vedení sítě českých kulturních institutů v zahraničí přichází po šesti letech řízení jednoho z nich, Českého centra v Bruselu. Do funkce Pánek Jurkovou 1. prosince 2023 jmenoval ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na základě výsledků výběrového řízení. Česká centra […]
  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]

Comments are closed.