Migranti se vrací zpět do Iráku, jídlo je zde prý odporné

Velké zástupy uprchlíků, kteří přicestovali do Evropské unie z Iráku s vidinou lepšího života v Evropě, se rozhodly odcestovat zpět do své země. Několik zklamaných migrantů při své cestě zpět do domova přiznalo, že přicestovali do Evropy s vidinou lepšího a pohodlnějšího života, který se jim nedostával v rodné vlasti.

Snil jsem o lepším životě plném jistot, vlastního bytu a platu

Svůj názor na současnou situaci ohledně uprchlické krize poskytl také 25-letý Faisal Uday, jenž se s vidinou bohatšího života přestěhoval do Evropy. Tento muž upustil od práce na ministerstvu školství v Bagdádu a připojil se k ostatním uprchlíkům, kteří cestovali přes Turecko dále do Evropské unie. Tato cesta však nepřinesla pro muže nic jiného než zklamání a bolest.

Část uprchlíků se vrací zpět do Iráku. V Evropě mají odporné jídlo, komentovali migranti

Tento muž není jediným uprchlíkem, který se chtěl vrátit po neúspěchu zpět do rodné země. Během celého listopadu pomohla podle informací Mezinárodní organizace pro migranty celkem 779 migrantům vrátit se zpět do Iráku. Faisal Uday také přiznal, že se do Evropy vypravil z ekonomických důvodů, jenž tížily muže v Iráku, nikoliv však z hrozby válečného konfliktu. Kdybych byl v ohrožení života, nevrátil bych se přeci zpět, komentuje muž.

Foto: Chat des Balkans / Shutterstock.com

Přejít nahoru