Turecký prezident Erdogan hovoří o svém vzoru z Německa

Turecký prezident Erdogan se postaral v minulých dnech o poprask, který způsobil svým vyjádřením o světové vládě, ze které si tento muž bere vzor. Erdogan si tak pochvaloval efektivní vládnutí, které během druhé světové války vykazoval Adolf Hitler. Prohlášení uvedl po svém návratu ze Saúdské Arábie, kde se prohlašoval turecký prezident za vůdce všech Islámských zemí na blízkém východě.

Prohlášení prezidenta Erdogana bylo pouhou metaforou, kterou novináři překroutili

Po této poznámce se podrobil turecký prezident Erdogan interview s tamějšími médii. Ve svém rozhovoru dostal otázku, zda je vůbec tento systém vlády možný v Turecku. V Turecku totiž veškerá vláda funguje přes premiéra v zemi. Proto byl tedy Erdogan dotázán, jestli jeho vzor vládnutí, jaký uznával Adolf Hitler, bude vůbec v Turecku možný.

Turecký prezident Erdogan promluvil o svém vzoru, kterým je Hitlerovo Německo a typ vlády tohoto muže

Toto prohlášení však vyvolalo ve světě vlnu nevole, kterou se snažila zachránit turecká vláda, jenž vydala následně prohlášení obhajující tureckého prezidenta. Tato metafora tureckého prezidenta Erdogana byla podle Turecka překroucena médii, které tuto prezidentovu poznámku upravili. Možnost, že by se prezident jedné z nejmocnějších zemí, spojenec USA a NATO spojoval s nacistickým Německem a Adolfem Hitlerem bylo naprosto nepřípustné.

Přejít nahoru