Argentina

Argentina byla svědkem šokujícího dramatu, který pobouřil veřejnost

Dav lidí na argentinské pláži v euforii zabil mládě ohroženého druhu delfína.Turisté vytáhli zvíře z vody na souš, kde si chtěli na něj sáhnout a vyfotit se s ním. Mládě však zemřelo. Delfínovec laplatský bude podle ochránců do 30 let zcela vyhynulý. Argentina tak byla svědkem neuvěřitelné lidské drzosti.

Argentina byla svědkem dramatu, při kterém zemřel vzácný delfín, kterého si lidé na pláži fotili

Příliv odnesl mládě delfína k pobřeží Santa Teresity v Argentině, kde si ho okamžitě všimli opalující se turisté. Lidé si nejprve hladili delfína na mělčině, pak ho odnesli na pláž, kde se kolem něj utvořil nadšený dav. Mládě delfínovce laplatského následně zemřelo. Informoval o tom server Mashable.

U tamního pobřeží se delfíni objevují často, proto je Santa Teresita lákavým místem pro turisty. Snímky, které kolují po sociálních sítích, zachycují muže držícího mládě nad hlavou uprostřed davu lidí, který se snaží na delfína dosáhnout a fotí si ho. Pozdější snímky místo odplouvajícího zvířete ukazují jen jeho mrtvé tělo v písku.

 

“Bylo to jen mládě, neuvěřitelné zvíře, které mělo tu smůlu, že narazilo na nejhorší druh savců – lidi,” napsala na Facebooku podle argentinského webu Clarin jedna z žen, která ostatní nabádala, aby zvíře pustili na svobodu. Nikdo ji ale neposlouchal. Následně se jistý muž snažil mládě přivést zpátky k životu, to se mu ale nepodařilo.

Ochránci zvířat nehovoří přímo o zabití, incident chtějí prozkoumat, aby zjistili, zda nebyl delfín již ve chvíli nalezení mrtvý. Chybí jim však mrtvola zvířete, kterou na pláži již nenašli. Řada očitých svědků tamním médiím potvrdila, že delfín byl na souši ještě na živu.

Delfínovec laplatský se objevuje u pobřeží Argentiny, Uruguaye i Brazílie. Na celém světě se nachází kolem 30 tisíc kusů a v příštích třech dekádách má podle odborníků tento ohrožený druh vymizet úplně. Aktivisté upozorňují laickou veřejnost, že delfíni mají velmi mastnou kůži, která udržuje tělesnou teplotu. Když se dostanou z vody, tělo začne vysychat a hrozí jim dehydratace a smrt.

Zdroj: Svetkolemnas

Přejít nahoru