Rusko

Rusko odmítá návrh o vytvoření bezletové zóny v Sýrii

Ruská vláda se vyjádřila před několika hodinami negativně k návrhu německé kancléřky Angely Merkelové, která navrhuje zavedení bezletových zón, jenž mají být vytvořeny nad územím Sýrie. Rusko však odmítá a tvrdí, že tato opatření není možné přijmout bez jasného souhlasu vlády v Damašku a bez konzultace s bezpečnostní radou OSN. Informaci uvedl médiím ve včerejších hodinách zástupce ruského ministerstva zahraničních věcí Gennadij Gatilov.

Čtěte více: Uprchlíci obtěžovali mladé dívky, odpověď starosty všechny pobouřila

Jak uvádějí zprávy z Německa, Angela Merkelová považuje tento plán na vytvoření bezletových zón za užitečný. Oznámila to v pondělních hodinách pro německý deník Die Stuttgarter Zeitung a tvrdí, že by případné vytvoření zón podpořila. Podle kancléřky se však nejedná o celé území Sýrie, nýbrž o určité oblasti, kde by bylo zakázáno jakékoliv bojující straně v Sýrii létat s vojenskými stroji.

Rusko zásadně odmítá návrh německé kancléřky Angely Merkelové o vytvoření bezletových zón v Sýrii

Rusko také oznámilo, že nehledě na chystané příměří, bude země pokračovat v náletech, jenž jsou mířeny na teroristické skupiny Islámského státu v Sýrii. Ze strany německé kancléřky byly zmíněny také letecké útoky právě Ruska a syrské armády, které podle Merkelové nejsou v souladu se snahami OSN, jenž byly dohodnuty v prosinci minulého roku, o snížení násilností v Sýrii.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: Frederic Legrand – COMEO / Shutterstock.com

Přejít nahoru