Mezinárodní stockholmský ústav pro výzkum míru (SIPRI) do světa vyslal zprávy o tom, že Ukrajina aktuálně prodává své válečné lodě Rusku. Mezinárodní stockholmský ústav také k této zprávě uvedl, že ukrajinská vláda zřejmě prodává tyto válečné lodě nepřímo přes Mongolsko. Zprávy o obchodu mezi Ukrajinou a Ruskem jsou o to více zarážející, jelikož v současné době považuje Kyjev Rusko oficiálně za agresora.

Čtěte více: Ukrajina dokáže porazit Rusko, hned jakmile dostane americké zbraně

Důvodem k tomuto tvrzení je samozřejmě anexe Krymského poloostrova, o který se Ukrajina „přetahuje“ s Ruskem do dnešních dnů. Dalším důvodem, proč země považuje Rusko za agresora je konflikt na Donbasu, který dokonce hlásí civilní oběti. Zahájení tohoto konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou nastalo již od začátku dubna roku 2014 a trvá do dnešních dnů.

Mezinárodní stockholmský ústav pro výzkum míru: Ukrajina začala přes Mongolsko prodávat lodě Rusku

Nejedná se však o první obchod mezi Ukrajinou a Ruskem, co se tedy válečných lodí týče. V létě minulého roku Ukrajina prodala loď nejmenované společnosti, která byla registrována v Mongolsku, loď se však po několika dnech plavby objevila v Rusku. Porošenkova vláda prodala ruské armádě s největší pravděpodobností válečné lodě typu Kyzyl-60, jenž byly spatřeny v Rusku již v minulém roce.

(KPa, ceskoaktualne.cz, prvnizpravy.cz, Foto: Olha Insight / Shutterstock.com)