Německo před několika chvílemi potrestalo prvního podezřelého, který měl na Nový rok sexuálně zneužít ženu ve městě Kolín nad Rýnem. Zadržený měl být podle tamějších informací 26-letý Alžírčan, který měl spolu s deseti dalšími muži hromadně znásilnit bezmocnou ženu, kterou uprchlíci unesli z haly hlavní železniční stanice v západoněmeckém Kolíně. Německá prokuratura během včerejších hodin vznesla vůbec první obvinění v této kauze a mladý muž byl obviněn ze sexuálního zločinu.

Čtěte více: Události v Kolíně byly pouze pudy přírody, ne agrese, komentuje Žilková

Jak už informovala zpravodajská agentura DPA, Německo vyšetřuje několik podezřelých žadatelů o azyl, kteří měli na Nový rok několik žen znásilnit, okrást a napadnout. Trestné činy se měly odehrávat podle tamějších zpráv zejména ve městě Kolín nad Rýnem, ale zprávy dokonce potvrzují, že se podobné činy odehrály prakticky po celém Německu. O znásilněných ženách informovaly na Nový rok i ostatní členské země Evropské unie.

Německo vzneslo první obvinění v kauze znásilňování žen na Nový rok ve městě Kolín nad Rýnem

Německou policii čeká opravdu nelehký úkol, jelikož měla tamější policie obdržet celkem 1100 oznámení o trestných činech, jenž měli údajně uskutečnit uprchlíci na Nový rok. Německé úřady uvádějí, že přibližně 40% trestných činů je sexuálního charakteru.

(KPa, ca.cz, kv.sk, Foto: Sergey Kohl / Shutterstock.com)

Komentáře

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.