Brazílie varuje celý svět před nadcházející olympiádou, jenž bude zahájena 5. srpna letošního roku. Brazilské úřady se obávají teroristických útoků ze strany radikální skupiny Islámský stát, jelikož v zemi roste počet lidí, kteří sympatizují s praktikami této radikální skupiny z blízkého východu. Před hrozbou teroristických útoků během nadcházejících olympijských her varoval ředitel protiteroristické sekce brazilské služby. Radikálové z Islámského státu začínají verbovat nové členy z uprchlických táborů po celé Evropě, sympatizanti s IS v Brazílii jsou však pro tajnou službu překvapením.

Brazílie varuje před možnými teroristickými útoky ze strany IS během nadcházejících olympijských her

Luis Alberto Sallaberry tvrdí, že útoky teroristů z Islámského státu v jiných zemí a čím dál více sympatizantů s těmito praktikami zvyšují možnost teroristického útoku během nadcházejících olympijských her v Brazílii, informuje zpravodajská agentura AP. Sallabarry se takto vyjádřil během minulého týdne, kdy se konala konference o veřejné bezpečnosti během olympijských her ve městě Rio de Janeiro. Byla zmíněna také zpráva z minulého roku ze sociální sítě Twitter, kde se objevily výhrůžky, jenž je třeba brát vážně, tvrdí Sallaberry.

Čtěte dále: Agentura Frontex potvrdila to, čeho se všichni obávají

Výhrůžky na síti Twitter sdílel muž z Francie, který podle dostupných informací konvertoval k islámu. Maxime Hauchard tvrdí, že je Brazílie dalším cílem teroristů z Islámského státu.

(KPa, ca.cz, kv.sk, Foto: Cryptocoinsnews)