Švédsko v několika posledních dnech evidovalo nárůst fyzických útoků na žadatele o azyl v zemi, jenž je způsobeno frustrací obyvatelstva, které musí akceptovat fakt, že země přijala více uprchlíků než bylo možné. Švédsko již v minulých týdnech a měsících vydalo zprávy, kde tvrdí, že je země doslova přehlcena žadateli o azyl z blízkého východu a země tak musela učinit určitá opatření proti tomuto faktu.

Švédsko řeší další případ napadení muslimské komunity! Neznámí pachatelé zapálili tamější arabskou školu

Země vypravila stovky až tisíce žadatelů o azyl ze Švédska do dalších zemí v Evropské unii, problémy s uprchlíky však řeší Švédsko do dnešních dnů. Jak před několika hodinami informoval svět švédský server Exprese, ve švédském městě Malmo musela tamější policie řešit napadení arabské školy Al-Salama, která byla neznámými útočníky podpálena. Během silného požáru podle dosavadních informací bylo zničeno všechno vybavení školy. Kamery v blízkosti školy zachytily vozidlo s pachateli, po kterých aktuálně pátrá švédská policie.

Čtěte dále: Premiér Viktor Orbán vyzývá na boj proti Bruselu a hledá spojence

Policii se téměř podařilo pachatele zatknout, muži však utekli. Žáci, kteří navštěvovali školu, odmítli celou situaci komentovat. Policie také uvedla, že využije všechny možné kapacity, aby žhářský útok co nejdříve vyšetřila.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: Shutterstock)

Komentáře