Většina obyvatel ve Spojených státech se podle veřejného dotazníku domnívá, že jsou Spojené státy stále nejsilnější velmocí na celém světě, USA však ztratily na svém respektu, tvrdí většina dotázaných. Počet občanů ve Spojených státech, kteří si myslí, že se staly USA za posledních deset let méně mocným státem se téměř zdvojnásobil. Jak uvádějí organizace ze Spojených států, které prováděly výše zmíněnou statistiku, veřejnosti oznámily, že se více než 61 procent respondentů domnívá, že Spojené státy v očích veřejnosti po celém světě ztratily na respektu.

Spojené státy jsou stále největší velmocí, ale ztrácejí na svém respektu, domnívá se 61 procent respondentů

Jak vyplývá z výsledků veřejného mínění ze strany Spojených států, celkem 14 procent respondentů se domnívá, že ostatní země mají stále z USA velký respekt. Proč si však Američané myslí, že jejich země ztrácí respekt, to výsledky veřejného mínění neuvádí. Od roku 2004 také přibylo respondentů, kteří si myslí, že země značně oslabila.

Čtěte dále: Orbán: Maďarsko i Polsko si zaslouží více úcty od USA

Američané již ve světě nehrají tak velkou roli, jak si mysleli obyvatelé před deseti lety, uvádí výsledky společnosti Pew Research, jenž prováděla výše zmíněnou statistku. Většina obyvatel ve Spojených státech se také stále domnívá, že USA jsou hlavní světovou ekonomickou mocností, uvedl Pew Research.

(KPa, ca.cz, pz.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře