Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker prohlásil, že Evropská unie nemůže přijmout několik milionů uprchlíků z blízkého východu, jelikož jsou možnosti EU omezeny, obává se. Konkrétně šéf Evropské komise Juncker narážel na již schválenou dohodu mezi Tureckem a Evropskou unií, která zaručuje převoz žadatelů o azyl z blízkého východu přímo do zemí v Evropské unii. Jak bylo zdůrazněno během pondělního jednání, členské země Evropské unie nejsou schopny takový počet žadatelů o azyl přijmout. Byla to však Evropská komise, která rozhodla o takzvaných uprchlických kvótách, které zaručují přijetí určitého počtu migrantů.

Šéf Evropské komise Jean-Clause Juncker varuje před příchodem milionů uprchlíků, na které není EU připravena

Nemáme dostatečné možnosti přijmout miliony uprchlíků, tvrdí šéf Evropské komise, kterého citovala agentura RIA Novosti s odkazem na video Evropské komise z projevu v Lucemburku. Prohlášení Junckera vypadalo spíše jako zoufalý vzkaz světu, než oficiální prohlášení z Evropské unie, komentuje zpravodajská agentura vyjádření šéfa komise.

Čtěte dále: Turecko záměrně nevpouští syrské uprchlíky s vyšším vzděláním do EU

Aktuálně se také musí řešit podle šéfa Evropské komise situace v Řecku, kde by se mělo podle tamějších informací pohybovat více než 15 tisíc žadatelů o azyl, kteří čekají na odcestování do dalších zemí v Evropské unii.

(KPa, ca.cz, pz.cz, Foto: 360b / Shutterstock.com)

Komentáře