Masivní protesty si vyžádaly výsledky soutěže Euro Vision Song Contest (ECS), jenž se uskutečnila před několika dny klasicky ve Švédsku. Diváci však napadají pořadatele, kteří rozhodli, že o vítězce soutěže nerozhodne talent, ale politika. Účty na sociálních sítích Facebook a Twitter jsou doslova bombardovány naštvanými fanoušky, kteří obviňují pořadatele soutěže z nelegitimního rozhodnutí. Kritika pořadatelů ESC přišla téměř ze všech zemí v Evropě, včetně samotného Švédska, Itálie nebo také Německa, které v soutěži skončilo symbolicky poslední za Českou republikou, jenž uhájila předposlední příčku v rozporuplném finále.

Protesty doprovázejí rozhodnutí pořadatelů soutěže Euro Vision Song Contest, kteří se nechali ovlivnit politikou EU

Jak uvádějí protestující vůči rozhodnutí poroty v soutěži Eurovision, vítězná píseň obsahovala politický text, kterým tak porušovala pravidla pěvecké soutěže národů a není možné, aby regulérně vyhrála soutěž. Jak už je v této soutěži zvykem, politicky orientované písně jsou z losování automaticky vyřazeny, ne však v tomto případě.

Čtěte dále: Ukrajina je v šoku ze zrady, která přišla ze všech stran

Hudební soutěž ESC automaticky odsouvá písně, ve kterých je obsažen jakýkoliv náznak politiky. Letošní soutěž však byla vypracována v průběhu konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou a výsledky byly podřízeny tomuto sporu, nikoliv hudení kvalitě. Počínání pořadatelů může ovlivnit ducha ESC v příštích letech, domnívají se fanoušci.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: hs.sk)

Komentáře