Evropská unie musí jasně rozhodnout, jak zacházet s migranty, kteří se pokusí nelegálně vstoupit na území Evropské unie, oznámil rakouský ministr zahraničních věci Sebastian Kurz, jenž je členem Rakouské lidové strany. Rakouská politická strana také Evropské unii navrhuje, aby schválila deportování žadatelů o azyl z blízkého východu, kteří se pokusí dostat do EU skrze Středozemní moře na lodích, které sponzorují ve většině případů pašeráci lidí. Migranti mohou být deportování zpět do svých zemí nebo mohou být internováni, informuje o návrhu rakouských politiků zpravodajská agentura DPA.

Rakousko požaduje od EU, aby deportovala uprchlíky, kteří do Evropy přicestují přes Středozemní moře

Statisíce migrantů, kteří aktuálně čekají v severní Africe musí pochopit, že záchrana na moři není cestovním lístkem do Evropy. Evropská unie musí jasně definovat, že každý, kdo se pokusí nelegálně vstoupit na území Evropy, ztratí právo na udělení azylu v některé ze zemí v EU, komentuje Sebastian Kurz, člen Rakouské lidové strany.

Čtěte dále: Rakouský politik na videu vysvětluje, jak by se neměli uprchlíci chovat

Rakouský politik také tvrdí, že by se měly žádosti o azyl v Evropě vyřizovat přímo na území Afriky v centrech Evropské unie. Politik se inspiroval přístupem Austrálie, která všechny pokusy o migraci zastavuje již na moři a následně migranty vysílá do rodných zemí, čemuž tak předešla mnoha úmrtím na moři.

(KPa, ca.cz, kv.sk, Foto: Janossy Gergely / Shutterstock.com)

Komentáře