Prezident USA Barack Obama rozesmál novináře rychlou změnou tématu během komentáře k střelbě v Mnichově, kde zahynulo devět lidí.

„Nevíme přesně, co se tam děje, ale naše srdce jsou s těmi, kdo byli možná postiženi,“ prohlásil Obama na včerejším brífinku, kdy v Mnichově probíhala speciální operace.

Prezident řekl, že USA jsou připraveny poskytnout všestrannou podporu Německu jako „jednomu ze svých nejbližších spojenců“ a poukázal, že mnichovská tragédie připomíná, že „náš životní styl, naše svobody“ jsou v ohrožení, pak ale začal mluvit o dospívajících dětech, jež „opouštějí svého otce“ a fakticky ukázal na svoji starší dceru Malii.

„Promiňte, beru to příliš osobně. Příliš osobně,“ řekl prezident a novináři se rozesmáli.

Pak se Obama vrátil k mnichovskému tématu a vyzdvihl snahu „uniformovaných mužů a žen, kteří každý den, navzdory i těm nejnegativnějším okolnostem, zajišťují naši bezpečnost.

Včera večer zahynulo v mnichovském obchodním středisku a vedle devět lidí a dalších 16 utrpělo zranění. Podle policejní zprávy střílel přistěhovalec z Íránu. Střelec byl sám a pravděpodobně spáchal sebevraždu. Motivy činu se zjišťují.

(KPa, Sputnik, Foto: Evan El-Amin / Shutterstock.com)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]