Ani niekoľkonásobné trestné oznámenie, ktoré Slovenka vydatá za moslima zo Saudskej Arábie podala, ju neuchránilo pred domácim násilím. Polícia totiž trestné oznámenie zastavila argumentovaním, že moslim len praktizoval svoje islamské právo šaría a Slovenka mala predpokladať, čo ju čaká.

Slovenka, ktorú týral jej moslimský manžel, sa pomoci od polície nedočkala. Teraz sa pred ním musí skrývať. Polícia trestné oznámenie zmietla zo stola a násilný čin manžela preklasifikovala ako priestupok. Polícia argumentovala tým, že muž je moslim a len dodržiava šaríu, ktorá znevýhodňuje ženu v manželstve vo viacerých smeroch. Žena to mala predpokladať, keď sa s moslimom zosobášila.

V policajnej správe sa uvádza, že moslimský muž môže ženu potrestať fackami a ignorovaním. Manželstvo je podľa ich informácií už dlhšie nefunkčné a muž sa preto chcel so Slovenkou rozviesť. Ona riešila nezhody útekom spolu s deťmi, jej muž ju nahlásil ako nezvestnú. Informoval o tom portál pluska.sk

“Ja som spala a on ma vytrhol z postele, ťahal ma za vlasy a začal do mňa kopať a strašne ma zmlátil, sotil ma do steny a kričal, že ma zabije,” vyjadrila sa týraná žena pre televíziu JOJ.

Žena kontaktovala políciu celkovo 3-krát. Polícia jej však ani do tretice nepomohla. Vyšetrovateľ argumentoval islamským právom šaría, podľa ktorého je manželstvo postavené na silnom patriarcháte. Žena musí muža poslúchať a je dovolené použiť aj fyzické násilie. V tomto prípade však manželia žijú na Slovensku a mali by teda platiť slovenské zákony, ktoré nedovoľujú manželovi týrať svoju ženu.

K prípadu sa už vyjadrila aj prokuratúra. Tá však odsúdila kroky vyšetrovateľa:

“Po kontakte s generálnym prokurátorom som si vyžiadala spis a vo veci postupu polície som ihneď začala konanie. Ide o starší spis, avšak zákonnosť postupu polície prešetríme. Zároveň som volala prokurátorovi , aby ju prijal a spísal s ňou trestné oznámenie,” povedala pre TV JOJ Iveta Kopčová, krajská prokurátorka v Bratislave.

Polícia však zrejme len chcela rešpektovať slobodné praktizovanie náboženstva a žena mala predpokladať, čo sa bude diať. Tento prípad môže byť a veľkým ponaučením pre ostatné ženy, ktoré majú v úmysle vydať sa za moslima.

(KPa, hs.sk, Foto: Shutterstock)

Komentáře