Čína rozmístila své nejnovější mezikontinentální balistické rakety (ICBM) DF-41 s vícenásobnými samostatně naváděnými hlavicemi v severovýchodní provincii Heilongjiang, která hraničí s Ruskem.

Podle deníku Global Times, byly v sítích umístěny fotografie moderních čínských raket. Podle odborníků tyto fotografie byly provedeny v provincii Heilongjiang. Tyto střely mohou zasáhnout USA za 30 minut, tvrdí odborníci.

Jak deník uvedl, některá média spojila zveřejněné fotografie s uvedením do úřadu prezidenta USA Donalda Trumpa a sjeho provokativních výroků proti ČLR a skutečnosti, že Spojené státy „neprokázaly náležitou úctu“ k čínské armádě.

Zároveň hongkongské noviny Apple Daily poukázaly na to, že jedna brigáda s raketami DF-41 je již ve městě Xinyang v centrální provincii Che-nan, druhá se připravuje na nasazení v provincii Sin-ťiang v severozápadní Číně, S, a třetí byla vyslána do města Daqing, které se nachází 450 km od ruského Blagoveščenska.

DF-41 / „DF-41“ (Východní vítr-41) je nukleární mobilní mezikontinentální balistická raketa, jejíž parametry se tají. Předpokládá se, že má dosah 14 tisíc km obsahuje 10 až 12 samostatně naváděných jaderných hlavic. Podle některých odborníků může raketa zasáhnout Spojené státy zhruba za 30 minut.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře