Do voleb do Bundestagu zbývá jen několik dnů a Rusko nezasáhlo do volebního závodu, uvedl v rozhovoru pro Bild německý ministr vnitra Thomas de Maizière.

Prohlášení, které by mělo téměř otřást Evropou, se ovšem ministr okamžitě pokusil naředit. „Možná, že se Rusové změnili, ale možná to ještě přijde,“ varoval vedoucí německého ministerstva vnitra.

Několik dnů před volbami do Bundestagu nezaznamenalo německé ministerstvo vnitra během volební kampaně žádné údaje o „rozsáhlých ruských kybernetických útocích“, napsal Bild.

„Neviděli jsme, že by Putin zasahoval do předvolebního závodu. Nevidíme žádné velké důsledky,“ konstatoval německý ministr vnitra Thomas de Maizière.

„Možná, že si to (Rusové) rozmysleli, ale možná to ještě přijde,“ dodal německý ministr vnitra.

Podle něj musí nyní všichni obyvatelé Německa zůstat klidní.

Jde o pozoruhodné, téměř senzační prohlášení. Neboť nejméně půl roku německá média a politici CDU/CSU rozpoutávali hysterii a vykrmovali veřejnost děsivými „zaručenými“ zprávami o předpokládané, tušené a zcela pravděpodobné „ruské intervenci“ do německých parlamentních voleb. Téměř to vyvolává starostlivou otázku, co budou nyní ideologové „ruské agrese“ dělat? Nicméně odpověď se skrývá ve slovech ministra vnitra: Být na stráži!

Jak poznamenává Bild, během rozhovoru Thomas de Maizière, který je členem Křesťansko-demokratické unie šéfky německé vlády Angely Merkelové, přispěl ke kampani CDU. „Více policie!“ slíbil voličům.

Šéf německého ministerstva vnitra také uznal, že vláda Angela Merkelová udělala řadu chyb, a snaží se vyřešit migrační krizi. „Nikdo není imunní před chybami,“ uvedl německý ministr vnitra.

Jistě, levněji se z toho průšvihu snad ani nelze dostat. Stačí si trochu posypat hlavu a jedeme dál.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]
  • Rusko se nezúčastní Expa v Ósace
    Paříž 29. listopadu 2023 (PROTEXT) – Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě v Japonsku v roce 2025. Za důvod označil nedostatečně účinnou komunikaci s hostitelem. Bližší podrobnosti úředník neuvedl, píše agentura Kjódó.Tato zpráva přišla týden poté, co […]
  • Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen
    Ósaka (Japonsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT) -  Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z […]