Britský denník Daily Express informoval, že najväčší protiponorkový ničiteľ – ruský torpédoborec „Viceadmirál Kulakov“ zo Severnej flotily prekročil Lamanšský prieliv a pokračuje vo svojej plavbe v Atlantiku.

Daily Express uvádza, že ruský torpédoborec – protiponorková loď „Viceadmirál Kulakov“, ktorý na svojej ceste do Severného mora preplával cez najužšiu časť úžiny Pas-de-Calais, zvládol aj dosť náročné poveternostné podmienky. Populárny britský denník informoval, že, podľa jeho zdrojov, ruská loď opustila vojenský prístav Severomorsk koncom júna a vydala sa na dlhú dobrodružnú cestu. V priebehu svojej plavby „Viceadmirál Kulakov“ navštívil prístavy Cypru, Ománu, Egyptu a Portugalska.

„Včera večer ruská loď prešla najužšou časťou kanálu La Manche – úžinou Pas-de-Calais. Loď „Viceadmirál Kulakov“ sa nachádza vo vodách Atlantiku a sprevádzajú ju nepriaznivé  hydrometeorologické podmienky s silnými vetrami a rozbúreným morom,“ napísal britský denník odvolávajúc sa, ako uvádza, na informácie ruského ministerstva obrany.

„V súčasnosti ruská loď mieri do Severného mora. Od konca septembra do polovice októbra  pôsobil „Viceadmirál Kulakov” v Červenom mori a v Adenskom zálivu. Hlavným cieľom  posádky bolo „zabezpečenie pravidelnej námornej prítomnosti Ruska v oblasti a bezpečnosti civilnej plavby“. V druhej polovici októbra vykonali ruskí námorníci cvičenia v Stredomorí. V tomto roku Rusko sa niekoľkokrát pokúšalo „provokovať britskú flotilu“, a úmyselne vyslalo svoje vojenské lode a ponorky cez La Manche,“ uzatvára svoj komentár britský denník Daily Express.

(JRu, hlavnespravy.sk)

Komentáře