„Včera jsem si krásně oddechnul od toho našeho malého českého často až hystericky-proticizineckého pařeniště,“ svěřil se na sociální demokrat a někdejší europoslanec Libor Rouček.
„Ve Štrasburku na dorosteneckém fotbale, kde hraje můj syn. V jeho týmu, stejně jako ve všech ostatních, hrají kluci bílí, černí, arabští i asijští. Podobně jako třeba ve francouzském národním týmu,“ pochvaloval si.
Barvu pleti, natožpak nějaké náboženství, tam podle něj nikdo neřeší. „Důležité je jak hraješ, ne jakou máš barvu pleti nebo odkud jsi. Stejně tak je to i ve škole, která zítra synovi opět začíná,“ zdůraznil Rouček.
Líbilo by se mu, kdyby to tak fungovalo u i v Česku. „Přál bych si, abychom se stejně rovného přístupu dočkali jednou i u nás. Bez ohledu na to, kolik cizinců u nás máme. Protože i když jich mnoho nemáme, a nikdy mít nebudeme, tak vždycky se, ať již z jakéhokoli důvodu, u nás nějaké cizinecké dítě třeba i odlišné barvy pleti objeví,“ dodal politik.
Za jeho slova ho ale kritizoval bývalý poslanec ANO a poradce ministra obrany Bohuslav Chalupa. „Pan Rouček se opět snaží – ale je jaksi mimo mísu, srovnává a dává do násilného kontextu zcela zásadně rozdílné problematiky… Poněkud slabé pane Roučku,“vzkázal mu Chalupa prostřednictvím sociálních sítí.

(megazine.cz, foto: Youtube)

Komentáře