I když totiž mohou na první pohled vypadat brilianty úplně stejně jako kubické zirkony, ve skutečnosti je mezi nimi více rozdílů, než byste čekali.

 

Co je to vlastně ten briliant

 

V současné době je nabídka briliantových prstenů velmi bohatá. Ovšem neznalí kupující mohou být touto terminologií zmateni. Kupují tedy prsten s diamantem nebo ne? Aby bylo jednou provždy jasnou – briliant je vybroušená podoba diamantu. Své snoubence tak pořídíte to nejlepší, co je na trhu k dostání.

 

Jak se liší briliant od zirkonu

 

Diamant je vlastně přírodní kámen, takže si udrží svůj lesk opravdu navždy. Nikdy se nepoškrábe (jedinou výjimku by mohlo tvořit poškrábání jiným diamantem) a vždy ho lze obnovit do původní krásy. Oproti tomu kubické zirkony nejsou tak tvrdé ani odolné, takže se mohou snadno pošpinit nebo dokonce odštípnout.

 

Časem také nevyhnutelně ztratí svůj lesk a budou matné, a s tím nic neudělá ani ten nejlepší zlatník. Jedinou možností je pouze výměna zirkonu za nový syntetický kámen, což se značně prodraží. Pokud tedy chcete, aby váš důkaz lásky něco vydržel, měli byste hned na začátku zvolit briliantový zásnubní prsten.

 

Kdy je vhodné věnovat prstenům péči

 

I ten nejdražší a nejodolnější prsten se díky běžnému nošení poškrábe. Není tedy od věci je čas od času opět svěřit zlatníkovi. Nejčastěji se snubní prsteny v našich podmínkách obnovují u příležitosti výročí svatby či nějakého významného svátku (může jít např. o dárek k Vánocům). Je proto dobré tyto šperky sundávat při každé těžké práci a nebrat je s sebou ani do bazénu nebo do sauny. Prodloužíte tak intervaly, nutné k obnově do původního stavu.

 

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]