Viktor Orbán
Viktor Orbán_foto_Shutterstock

Bidenova administrativa s okamžitou platností zakázala dovoz ruské ropy a plynu.

„Ruská ropa již nebude v amerických přístavech přijímána a americký lid zasadí další silný úder válečné mašinérii [Vladimira] Putina,“ řekl Biden.

Američané se od starších médií, jako je Washington Post, dozvídají, že se budou muset smířit s cenami benzínu nad 4 dolary i v budoucnu, protože „čelit Putinovi za to stojí“.

Britský premiér Boris Johnson prohlásil, že vláda do konce roku postupně ukončí dovoz ruské ropy.

Přestože ruské dodávky tvoří pouze 8 % celkového dovozu ropy do Spojeného království, ceny benzínu a nafty již prudce rostou a britské domácnosti čelí nejhoršímu poklesu reálných příjmů za poslední desetiletí.

Mezitím v Maďarsku Viktor Orbán slíbil, že nebude trestat lidi ve své zemi za to, co se děje na Ukrajině.

„Je jasné, že všichni máme zájem na tom, aby tato válka skončila co nejdříve a dohodou,“ prohlásil Orbán a dodal, že je proti sankcím za ropu a plyn kvůli ekonomické zátěži, kterou by znamenaly pro maďarské rodiny. Píše portál Summit.

„Rozšíření sankcí na energetický sektor, odvětví ropy a plynu, by pro Maďarsko znamenalo nepřiměřenou zátěž. Proto jsem jasně řekl, že odsuzujeme ozbrojený útok Ruska, odsuzujeme také válku, ale nedovolíme, aby cenu války platily maďarské rodiny! Proto by se sankce neměly rozšířit na ropu a plyn,“ řekl.

RSS Protext – kultura

  • Vzpěračky Masters nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU pro Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Skupina vzpěraček Masters se rozhodla udělat něco neobvyklého a zábavného pro dobrou věc. Nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU, kde se nachází sbírka historických automobilů. Je plný barevných a originálních snímků, na kterých vzpěračky pózují s různými vozidly z minulosti.Kalendář je určen pro podporu Nadačního fondu Úsměv nejen […]
  • Konference Creative Edge představí umělou inteligenci v kontextu vizuální kultury
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Dne 22. ledna 2024 v pražském CAMPu proběhne konference Creative Edge. Stane se místem setkání předních myslitelů, umělců a technologů se zájmem o AI. Hlavním lákadlem konference je Luba Elliott je britská kurátorka a výzkumnice specializující se na umělou inteligenci v kreativním průmyslu a dále německý umělec a světový […]
  • Vyšla kniha Marketing a PR v architektuře
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - První publikace svého druhu přehledně shrnuje všechny způsoby marketingové prezentace a komunikace v oblasti architektury a interiérového designu. Úvodní slovo ke knize Radka Váni napsala světoznámá architektka Eva Jiřičná.Autor s dvacetiletou zkušeností v oboru přehlednou formou vysvětluje krok po kroku, jak správně komunikovat v oblasti architektury.Od stanovení základní marketingové […]