Ruský „Goebbels“ v projevu, kde manipuluje dětmi. Vyléčíme nemocný ukrajinský lid!

„Vyhrajeme nad ďáblem!“ hřímá Solovjov ze svého pódia a začíná tak svojí propagandistickou etudu, která se podobá Goebbelsovým projevům z období druhé světové války. Nejdříve hraje na nacionalistickou notu a bere si jako terč podnikatele, kteří opustili Rusko a „koncept matičky země pro ně nic neznamená“.

Sám si položí rétorickou otázku, kde tohle všechno začalo a sám si odpoví. „Po dobu 8 let Ukrajině NATO dodává zbraně, mají jich víc, než jakákoliv členská země NATO kromě USA…Potom poslali přes 300 000 vojáků přes demarkační linii, protože chtěli krev. Nenávidí nás, jako nenáviděl Kain bratra Ábela.“ říká Solovjov.

Na Ukrajině už dávno nejsme
V projevu se průběžně objevují záběry mladého publika, většinou se jedná o odrostlejší děti, které bez výrazu naslouchají. Solovjov se nezastaví před žádnou lží. „Kdybychom 24. února nezasáhli, byly by stovky tisíc mrtvých…vše by bylo pokryté mrtvolami…my vyléčíme těžce nemocný ukrajinský lid a vyléčíme všechny, kteří lžou o válce.“ Projev eskaluje prohlášením, že Ukrajina už byla poražena dávno, kdy Rusko zničilo vojenské i průmyslové komplexy v prvních 6-8 týdnech války.“ My už tam dávno nejsme, je tam NATO,“ manipuluje dál s dětským publikem propagandista.

V další části pak vybízí, aby se přidali k bojujícím ve válce. Otázkou je, pokud už Rusko podle Solovjova na Ukrajině není, kam se tedy mají mladí lidé přidat a proč. Závěrem Solovjov apeluje na to, že Rusko zvítězí, ale nebude to jednoduché. Proto je nutné přejít od slov k činům a opět zmiňuje obrovskou nenávist, kterou chová Západ vůči Rusku.

zdroj

Přejít nahoru