“Izrael v plnej miere odmieta riešenie Výboru OSN pre ľudské práva, ktorý sa podľa izraelských predstaviteľov prezentuje automaticky ako protiizraelský výbor a v ktorom rezonujú antisemitské názory. Incident so smrťou palestínskych civilistov pásme Gazy budú vyšetrovať izraelské úrady”, uvádza sa vo vyhlásení izraelského ministerstva zahraničných vecí,
“Štát Izrael má nezávislý a profesionálny právny systém, izraelské úrady už pristúpili k preverovaniu udalostí v pásme Gazy, Izrael nepovolí vstúpiť do tohto procesu iným mechaniznom s vlastnou politickou motiváciou,” uvádzajú izraelské orgány. Úlohou izraelských odborníkov je získať pravdivé informácie, pričom Izrael odmieta “démonizáciu židovského štátu a obmedzovanie jeho práva na obranu”.
Zavraždenie 60 palestínskych mladistvých civilistov zo strany izraelských policajných a vojenských štruktúr už vyvolalo značnú kritiku vo svete. V Bezpečnostnej rade OSN budú USA, Veľká Británia a Francúzsko vetovať všetky aktivity, ktoré by chceli vyvodiť konzekvencie voči Izraelu za neprimerané použitie sily.
Rusko dokázalo Turkov po zostrelení ruského Su-24 a smrti ruského pilota Olega Peskova pritlačiť k múru. Stačilo k tomu embargo voči Turkom a odchod ruských turistov z tureckých pláží. Očakávať otvorené embargo voči Izraelu zo strany USA alebo EÚ je veľmi málo pravdepodobné. Vo svete však silnie hnutie vyzývajúce k bojkotu Izraela zo strany bežných ľudí (bojkot izraelského tovaru, kultúrnych akcií a športových akcií s účasťou Izraela, bojkot turistického ruchu v Izraeli a i.). Takýto bojkot podľa iniciátorov hnutia dokáže zasiahnuť sionistický Izrael veľmi bolestivo, a dokáže vyvolať tlak izraelského obyvateľstva voči izraelským politickým elitám. Ekonomické problémy Izraela vyčerpávajú aj USA, ktoré povinne Izrael na Blízkom východe dotujú.
Tak ako padol juhoafrický apartheid prezentovaný Pieterom Willemom Bothom v Južnej Afrike, padne aj sionistický režim prezentovaný Benjaminom Netanjahuom v Izraeli a svet sa stane opäť o niečo lepším miestom. Podľa viacerých odborníkov prichádza čas vrátiť sa k dialógu medzi Arabmi a Izraelom, o takýto dialóg sa snažil Jicchak Rabin, toho zlikvidoval atentátnik z radov radikálnych sionistov. Od smrti Rabina v roku 1995 vedú Izrael sionistické politické elity, úzko prepojené s americkými neokonzervatívcami.
Portál rusvesna informuje o návrhu Erdogana, ktorý žiada, aby bol do Izraela vyslaný mierový kontingent OSN.
Mierový kontingent OSN by podľa Erdogana mal za úlohu brániť palestínske civilné obyvateľstvo pred vraždením zo strany izraelských vojenských a policajných síl.
“Je potrebné, aby sme zabezpečili ochranu Palestíny, jej civilistov a detí, ktorých vraždí teroristický politický režim Izraela. Do oblasti musia byť vyslané medzinárodné mierove sily, podčiarkujem medzinárodné mierové sily (Erdogan naznačuje, že súčasťou týchto síl nemajú byť len Američania a ich západní spojenci).
Západ sa rozhodol bombardovať Juhosláviu kvôli genocíde, ktorú podľa Američanov páchali Srbi na nesrbskom obyvateľstve. Genocída, ktorú pácha Izrael na Palestínčanoch, však ostáva nepotrestaná.
(hlavnespravy.sk, foto: Shutterstock)