zprávy k zamyšlení

Zprávy k zamyšlení

Ani asteroid, ani supervulkán! Vyhladí nás oceán?

Nenechte se ošálit poklidnou krásou pod mořskou hladinou, je to místo zločinu, kde náhle zahynuly milióny druhů z celé zeměkoule, 99,9999 % všech jedinců. Masové vyhynutí se týkalo nejen samostatných druhů, ale téměř celého života na Zemi, byly to opravdu strašlivé události. Celé roky si vědci mysleli, že masová vyhynutí byla způsobena klimatickými změnami, které nastaly po nárazu asteroidu a obřích sopečných erupcích. Možná je tu ale i jiný masový zabiják.
Vědci začali pátrat i po jiných masových vyhynutích a nenašli žádné důkazy o obří kolizi s asteroidem, ale něco docela jiného.

Zprávy k zamyšlení Zprávy z domova

Ten humus, co se tam poflakuje! Ožralové. Lidé bojují s „Domem hrůzy“ na severu a vyprávějí nechutné věci

REPORTÁŽ „Když umístím dvě stě chlapů někam, kde v přízemí je hospoda, tak vím, že je to průšvih,“ říká šéfka petiční akce kolem mosteckého Bloku 5, o němž jsme už před lety psali jako o „domě hrůzy“, kde lidé bydlí jako zvířata, a nikdo to nedokáže změnit. Rozhořčení občané nyní dostali odpověď od města, které roky nabádají k odkupu. Vlastník má ale podivnou podmínku. Jde o exemplární ukázku, že boj proti ubytovnám se nejen nedaří, ale nachází si neuvěřitelné cesty, které se mohou týkat i sebelepší čtvrti. „Tohle je horší než bezdomovci…“

Zprávy k zamyšlení

Toto se nemělo dostat k občanům. Facebook zcenzuroval tento nepohodlný rozhovor. Tak si ho přečtěte zde…

Stanislav Novotný 1. díl: Opět se vrací doba jako před rokem 1989, kdy se doma říká něco jiného, než na veřejnosti, lidé se bojí postihu v zaměstnání
Facebook nepovolil administrátorovi profilu publicistického serveru Kupredudominulosti.cz . placenou propagaci příspěvku s aktivistou a bývalým policejním prezidentem Stanislavem Novotným. Novotný i administrátor mluví o cenzuře. V rozhovoru Novotný velmi kriticky hovoří o současné společenské atmosféře a poměrech v médiích.

Zprávy k zamyšlení

Kdo je skutečnou mocenskou nebo finanční elitou, která ovládá svět?

V návaznosti na předchozí komentář „Finanční elity aneb Plán nebo Neplán“ bych rád zaměřil Tvoji pozornost, laskavý čtenáři, na jeden důležitý aspekt, který nesmíme přehlížet při snaze porozumět alespoň zčásti geo-politickému dění, nebo to nazvěme jednoduše – porozumět velkým hrám velkých kluků (a velkých holek, abych neopomenul krásnější a zranitelnější polovinu lidstva).

Zprávy k zamyšlení Zprávy ze světa

No-go zóny jsou tu již léta. Bruselská vláda jen popírala jejich existenci

Policistka leží na chodníku v křečích. O kus dále další zraněný policista. Po pondělním útoku na policisty v imigrantské čtvrti Bruselu, Molenbeeku, je opět flagrantní, že imigrantské no-go zóny jsou holý fakt. V pondělí si tam policisté dovolili zastavit řidiče, který porušil zákaz odbočování. A to asi neměli dělat. Spíláni do rasisitů, fašistů, špinavců aj. dostali takovou nakládačku, že tři jsou v nemocnici. Imigranti zlynčovali policisty pronásledující utíkajícího řidiče.

Zprávy k zamyšlení

Jak pokořit zmrda

Pracuji ve velké expandující firmě, kde měsíčně nastupuje do prvního pracovního poměru řada absolventů po škole. I já byl před lety v této situaci a mám tedy možnost určitých srovnání.

Zprávy k zamyšlení

JAK SOUVISÍ NĚMECKÉ STRAVOVACÍ EXPERIMENTY S DEMOKRACIÍ?

Alimentární experimentování má v Německu dlouhou, byť poněkud kontroverzní tradici. Jeho nejnovější kapitolu začal psát, před pár dny, koncern Volkswagen. Vedení automobilky ve Wolfsburgu rozhodlo, že od konce letošních prázdnin přestane svým zaměstnancům nabízet v závodní jídelně pokrmy z masa. Pracovníci si budou moci vybírat pouze z vegetariánské a veganské nabídky jídel, mezi která bude čas od času přidána i ryba. Pro záchranu planety…

Přejít nahoru