Zprávy ze světa

Video Zprávy ze světa

Bývalý britský ministr zahraničí: Bohatí Evropané, styďte se! Uprchlíci vám sociální systémy nezničí, jsou to podnikaví lidé + VIDEO

Někdejší britský ministr zahraničí David Miliband v textu pro britský The Guardian apeluje na Evropany, aby nezavírali oči před uprchlíky putujícími po světě jen proto, že lodě plné uprchlíků teď nemíří k evropským břehům. Podle Milibanda by se měli Evropané hanbit za to, že starost o uprchlíky ponechávají na chudších státech – především afrických státech.

Zprávy ze světa

Bude v Evropě obnovena demokracie?

Už proslulý starověký král Šalamoun konstatoval „nic nového pod sluncem“, všechno tu již v jisté podobě bylo, a v určité obdobě zas bude. A tak i dnešní generace, které aktivně nezažily konec 80.let a pád komunizmu, mohou v dnešní době v EU zažívat jistý odvar téhož.

Zprávy ze světa

Americký sen se hroutí? Každá šestá domácnost v USA dluží za elektřinu, ukazují data

Podle agentury Bloomberg, která se odvolává na údaje Národní asociace ředitelů pro energetickou pomoc (Neada), se nejméně 20 milionů amerických domácností, tedy přibližně každá šestá domácnost v USA, dostalo do prodlení s placením účtů za elektřinu, protože rostoucí ceny elektřiny údajně vyvolaly nejhorší krizi s pozdním placením účtů za veřejné služby v historii.

Zprávy ze světa

Ruský vůdce Vladimir Putin mohl být během cesty do Íránu tento týden nahrazen podobným dvojníkem, řekl vysoký představitel ukrajinské zpravodajské služby

Ruský prezident, o kterém se dlouho říká, že trpí nemocí a možná i rakovinou, se během své návštěvy Íránu, aby se setkal s ajatolláhem Alím Chameneím, zdál být ostražitější a mobilnější než obvykle, sdělily ukrajinské zdroje deníku The Sun.

Přejít nahoru