Trump

Kontroverzní zprávy

Bílý dům zveřejnil tajné Trumpová pravidla týkající se útoků mimo válečné zóny

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena čiastočne zverejnila pravidlá, ktoré tajne prijal jeho predchodca Donald Trump, týkajúce sa útokov za hranicami vojnovej zóny. Informáciu uvádza The New York Times. Dokument, ktorý bol prijatý v roku 2017, obsahuje súbor pravidiel, ktorými sa musí americká strana riadiť počas prevedenia ” protiteroristických akcií ” v cudzine.

Zprávy k zamyšlení

Pět minut po dvanácté: Donald Trump se chystá na otevření druhé fronty. Změní tím poměr sil? Nové důkazy o puči: “Překlápění” hlasů pomocí italských satelitů. Sebrat dementnímu Bidenovi kufřík je iluze. Je válka nevyhnutelná?

VÁCLAV DANDA informuje o vstupu bývalého amerického prezidenta na vlastní sociální sítě a konstatuje, že stojíme před rozhodující bitvou hned na několika frontách

Politika

Bernstein: Trump „Nejhorší zlo v Bílém domě, jaké jsme kdy viděli“

Novinář Carl Bernstein označil bývalého prezidenta Trumpa za horšího než Richarda Nixona s tím, že bývalý prezident nebyl pobuřující a měl přesvědčení, že USA „mají své místo ve světě“ a nepodkopávaly zemi na mezinárodní scéně na denní bázi. Bernstein také obvinil Trumpa z „vražedného zanedbávání“ při nakládání s pandemií COVID-19 jeho administrativou.

Komentáře Zprávy z domova

Hampl o “posttrumpovskej” Americe: Začínají zde působit anonymní mechanismy, které povedou k civilizačnímu kolapsu

Radikálni stúpenci exprezidenta Donalda Trumpa teraz pociťujú trpké sklamanie z toho, že ich líder takmer bez boja opustil Biely dom a nechal demokratov, aby si užívali svoje „nelegitímne víťazstvo„. Ako upozorňuje portál iDnes.cz, ich frustrácia je nebezpečná, pretože ju môžu využiť neonacisti. Ako sa ale na situáciu pozerá sociológ Petr Hampl?

Zprávy z domova Zprávy ze světa

Vymazali Trumpa. Zmizel. Proč myslíte, že vás se to týkat nebude? Už se to šíří i Českem

VHLED MICHALA BOKA Za útokem příznivců Donalda Trumpa na Kapitol jsou skryty mnohem vážnější problémy, varuje politolog Michal Bok. Budou se týkat každého z nás. O co jde? Dnes se již velká část našeho fungování přesunula na internet. A když se znelíbíte, můžete snadno zmizet. Své o tom ví třeba Dominik kardinál Duka. A tak zatímco jedni jsou cenzurováni, jiní na internetu šíří nenávist například vůči židům a nikdo s tím nic nedělá.

Přejít nahoru