Viktor Orbán

Viktor Orbán
Politika Zprávy ze světa

Viktor Orbán vyzývá na boj proti Bruselu a hledá spojence

Maďarský premiér Viktor Orbán, který projevil v minulých týdnech a měsících značnou snahu bojovat proti nařízením a “povelům” od Evropské unie v souvislosti s uprchlickou krizí a přijímáním uprchlíků, hledá spojence v budoucím boji pro Bruselu. Maďarský premiér tak vyhlásil boj proti Bruselu a proti přijímání žadatelů o azyl do […]

Viktor Orbán
Zprávy ze světa

Viktor Orbán: Nedovolíme uprchlíkům nelegálně vniknout do naší země

Maďarský premiér Viktor Orbán se vyjádřil k nelegálním uprchlíkům z blízkého východu, kteří se za každou cenu snaží dostat do států v Evropské unii, kde čekají lepší podmínky pro život. Maďarský politik však všem nelegálním žadatelům o azyl vzkázal, že za žádnou cenu nedovolí, aby se právě tito uprchlíci dostali

Orbán
Politika Zprávy ze světa

Viktor Orbán: V dnešní Evropě je zakázáno hovořit pravdu

Maďarský premiér Viktor Orbán hovořil před několika dny o současné situaci v Evropě, ve které je zakázáno podle maďarského politika hovořit pravdu. Během proslovu, který považují média za naprosto přelomový, hovořil maďarský premiér zejména o uprchlické krizi a nově příchozím žadatelům o azyl do Evropy. Je zakázáno hovořit, že ti, kteří aktuálně přicházejí do Evropy, nejsou utečenci a varovat před rizikem současné migrační vlny, hovoří premiér.

Zprávy ze světa

Bude v Evropě obnovena demokracie?

Už proslulý starověký král Šalamoun konstatoval „nic nového pod sluncem“, všechno tu již v jisté podobě bylo, a v určité obdobě zas bude. A tak i dnešní generace, které aktivně nezažily konec 80.let a pád komunizmu, mohou v dnešní době v EU zažívat jistý odvar téhož.

Viktor Orbán
Ekonomika

Viktor Orbán: Finanční rozdělení EU je „absurdní“ systém, ve kterém chudé země financují ty bohaté

“Nový distribuční systém Evropské unie je absurdní, protože financuje bohaté země penězi chudých zemí,” řekl Orbán. Odpovídal na otázku plánu obnovy ve výši 750 miliard EUR, který ve středu oznámila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, v jehož rámci by Maďarsko mělo nárok na 15 miliard EUR.

Viktor Orbán
Zprávy ze světa

Orbán zpucoval západní státy EU: Vy máte masy migrantů, V4 chrání kulturu a je úspěšná

Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Bratislavě debatoval se svým slovenským protějškem Peterem Pellegrinim. Západní státy EU podle něj míří svou kritiku na země V4, neboť jsou Česko, Polsko, Maďarsko a Slovensko úspěšné. Zopakoval, že státy Visegrádu odmítají uprchlíky a jsou odhodlány chránit svou kulturu. S žádnými konkrétními idejemi pro budoucí podobu EU či spolupráci na tématu migrace však premiéři nepřišli.

Zprávy ze světa

Orbán chce do ústavy zakotviť zákaz príchodu imigrantov do Maďarska

Maďarský premiér Viktor Orbán plánuje prijať ústavný zákon, ktorý by zakazoval prijímanie imigrantov organizované Európskou úniou na maďarské územie. Rovnaký zákon chcel prijať už v roku 2016, vtedy ale nemal v parlamente dostatočný počet poslancov. V súčasnosti má so stranou kresťanských demokratov ústavnú väčšinu a tak by tento zákon mal prejsť s ľahkosťou.

Přejít nahoru