Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Nudné uniformy jsou ve zdravotnictví minulostí. Trendy se postupně mění

Všichni známe klasické bílé, zelené nebo modré uniformy, které nosí lékaři a zdravotní sestry. Většinou se nejedná o právě slušivé kousky, které by lichotili ženám ani mužům. Dobrou zprávou je, že trendy v těchto oděvech se mění a dnes mají lékaři i jejich personál mnohem větší možnosti. Celé nemocnice mění své uniformy a mnoho lékařů si do práce přináší vlastní oděvy.

Tiskové zprávy

Hodinky, které vám umožní být sami sebou

Hodinky sú výsledkom ľudskej potreby merať čas. V minulosti sa ľudia snažili merať čas podľa opakujúcich sa javov, preto sa uchýlili k meraniu času podľa časti dňa, noci a ročných období. Niektoré z najstarších príkladov merania času predstavujú slnečné hodiny. Tento nástroj na ukazovanie času bol založený na pohybe slnka a stĺpu, ktorý vrhal tieň. Neukazovali ani hodiny, ani minúty a ani sekundy. Ukazovali len časti dňa. Egypťania v tom istom čase vyvinuli nástroj na meranie času pomocou vody. Nádoby boli napĺňané prúdom vody, ktorý sa nemenil, takže sa zvýšila presnosť merania. Boli to však skôr stopky ako dlhodobé ukazovatele času. Stali sa však významným míľnikom v meraní času. Najväčší rozmach v meraní času bol v období renesancie. V 15. storočí vznikla myšlienka hlavnej pružinky, ktorá uchovávala energiu na chod hodín. To umožnilo vytvárať menšie strojčeky v hodinách.

Tiskové zprávy

Jak poznat výběrovou kávu, aniž byste ji museli ochutnat?

Pro mnoho lidí je káva prostě jen nápoj, který si dopřávají při únavě nebo pravidelně ráno po probuzení jako jakýsi „nakopávač“. Jsou však i tací, kteří kávu pijí pro potěšení a milují její chuť a vůni. Takové lidi samozřejmě zajímá nejenom chuť kávy, ale i to, kde káva roste, jak se sklízí a jak se praží. Ochutnejte výběrovou kávu – jinou už chtít nebudete. Ale jak ji poznat?

Tiskové zprávy

Stůl z masivu je investice do budoucna. Jak jej správně vybrat?

Pokud do nějakého vybavení domácnosti má smysl investovat, pak je to bezpochyby jídelní stůl. U něj se setkává celá rodina a pokud je kvalitní, může sloužit celé roky a ani to na něm nepoznáte. Jak ale vybrat takový stůl? Volte stůl z masivu, který má všechno, co má správný stůl mít – pevnou desku, ručně vyrobená noha ke stolu a také pevné spoje, které se ani léty nerozpadnou. Co si před koupí stolu promyslet, podle čeho zvolit velikost a jak o stůl správně pečovat?

Tiskové zprávy

Chraňte se před teplem. Rolety na střešní okna jsou nezbytností

V podkrovních vestavbách mají střešní okna nenahraditelné místo. Je ale zásadní si uvědomit, že právě u nich bývají střešní okna usazena vždy do roviny střechy, což znamená, že mají stejný sklon jako střecha samotná. Díky tomu do interiéru může pronikat hodně světla, ale stejně také více tepla, což je zejména v létě nežádoucí. I proto je důležité včas a správně řešit vhodné zastínění. Rolety pro střešní okna jsou klíčovým doplněk pro pohodlné bydlení.

Tiskové zprávy

Do Prahy nejen za památkami: Zkuste navštívit místní trhy

Praha je krásná za každého ročního období. Turisté sem míří nejen za památkami, ale třeba i za kulturou nebo společenským vyžitím. Stejně i vy si můžete návštěvu Prahy okořenit návštěvou méně tradičních míst. Pokud jste už na Pražském hradě a Karlově mostě byli, nemá smysl cpát se tam s dalšími natěšenými turisty, kteří vás budou ohrožovat svými selfie tyčemi.

Tiskové zprávy

Jak vybrat termolis? Cena by neměla být klíčovým parametrem

Určitě už jste zaznamenali, že existuje něco jako termolis. Jedná se o profesionální zařízení, díky kterému je možné tisknout přímo na vybraný předmět – třeba textil, hrnek nebo i jiný materiál podle vaší volby. Vzor nebo vybraný motiv se na daný objekt přenese pomocí tepla a velmi pevně drží. Možná i vám nebo vašemu byznysu by se podobné zařízení hodilo. Jak ale správně vybrat?

Tiskové zprávy

Jak podpořit erekci? Zapomeňte na kouření a zaměřte se na stravu

Mužská erekce je trošku prevít. Občas se jí prostě nechce, a i když je vše ostatní v pořádku, jednoduše s vámi nespolupracuje. Pokud jde o ojedinělý problém, není třeba panikařit. Stává se to každému a je prostě potřeba brát tyto situace s nadhledem. Jak se dá erekce přirozeně podpořit, aby k těmto momentům docházelo co nejméně?

Tiskové zprávy

Odhlučnění řešte vždy s profesionály. Jen tak bude skutečně funkční

Nadměrný hluk trápí více než polovinu Čechů. Pravdou je, že jsme dlouhodobě vystaveni velmi vysoké intenzitě hluku, která nám může nejen vadit, ale také škodit našemu zdraví. Proto je dobré na odhlučnění myslet už když dům stavíte. Jestliže jste to nestihli, nebo žijete v bytě, kde jste konstrukci nemohli ovlivnit, je nutné zvážit možnost odhlučnění.

Tiskové zprávy

Potřebujete vůbec tiskárnu? A pokud ano, kterou vybrat?

Zvažujete nákup tiskárny? Dnes toto zařízení patří k poměrně běžnému vybavení, ale není pravdou, že by jej nutně musela mít každá domácnost. Mnohdy se nevyplácí investovat do přístroje, který budete využívat skutečně značně sporadicky. Nejprve si tedy odpovězte na několik otázek, které odhalí, zda tiskárnu skutečně potřebujete a případně jakou.

Slovensko Tiskové zprávy

Pokud na Slovensko, pak do Nízkých Tater!

Když už na dovolenou na Slovensko, většina lidí dává přednost Vysokým Tatrám. Jsou známé, proslavené, ale někdy možná až trochu přeplněné. Co takhle zkusit něco jiného – Nízké Tatry jsou v tomto směru skvělou volbou. Možná nejsou tak navštěvované jako Tatry Vysoké, ale ve skutečnosti je mohou v mnohém i předčit. Za jednu z nejpůsobivějších oblastí lze jistě považovat Demänovskou dolinu, ve které najdete nejen nádherné a oceňované jeskyně, ale také oblíbené turistické středisko Jasná. Právě sem se můžete vypravit v létě i v zimě a vždy zde najdete klid, pohodu a nádhernou přírodu.

Tiskové zprávy

Na noční vidění je nejlepší termokamera. Jaké jsou její největší výhody?

Na noční pohyb v terénu potřebujete speciální vybavení, které vám pomůže snadno se orientovat v přírodě a vidět i to, co je běžně lidským očím skryté. Ideální pro tyto účely je termokamera. Ta dokáže vidět stejně ve dne i v absolutní tmě, ale výhodou je, že naprosto bez potíží dokážou vidět i přes mlhu, kouř nebo porost. Na lov nebo noční toulky lesem je nepostradatelným pomocníkem.

Tiskové zprávy

Jak vybrat nabíječku autobaterií? Zaměřte se na kvalitu

Pokud nechcete spoléhat na to, že vám někdo v případě potřeby pomůže autobaterii dobít, je vždycky lepší mít jednu nabíječku doma. Zejména na podzim a v zimě se může hodit. U starších aut je to dokonce nutnost, protože se bohužel může častěji stát, že necháte svítit světla. Jak ale vybrat takovou, která má nejlepší poměr ceny ku výkonu?

Přejít nahoru